Hülya Koçyiğit’den kızı Gülşah’a duygusal kutlama

Yeşilçam’ın dört yapraklı yoncasından biri olan usta sanatçı Hülya Koçyiğit, başarılarla dolu sanat hayatının yanı sıra, yarım asrı devirdiği mutlu evliliği ile de övgüleri topluyor. 76 yaşındaki duayen sanatçı Hülya Koçyiğit, dile kolay ömrünün en güzel 56 yılını Fenerbahçe’nin eski yıldızlarından Selim Soydan ile geçirdi.

Bu evlilikten bir dönemin çocuk yıldızlarından olan kızı Gülşah Soydan dünyaya geldi. 55 yaşına basan Gülşah Soydan Alkoçlar’a annesinden duygusal kutlama geldi.

Hülya Koçyiğit, kızı Gülşah Alkoçlar‘ın doğum gününü şu sözlerle kutladı:

“Benim güçlü evladım, tüm aileye -nerede olursa olsun- hızla yetişenim, torunlarımın güzel annesi, bana büyükanneliği yaşatanlarımın biricik anneannesi… Bugün-Allah nazarlardan saklasın-4 torunun da olsa sen hala bizim öpüp koklamalara doyamadığımız kızımızsın. Gülşahım, seni kucağıma aldığım güne şükürler olsun. İyi ki doğdun. Senin için ne yazsam az kalacak biliyorum… Seni çok seviyorum canım kızım.”

Şimdilerde 2 torunu olan ve hatta torunlarının 4 çocuğu ile büyük anneanne olmanın keyfini süren, sunduğu programlarla hayranlarıyla buluşan Hülya Koçyiğit, 1968 yılında nikah masasına oturduğu eşi Selim Soydan ile tanışma hikayelerini bakın nasıl anlatmıştı…

Hülya Koçyiğit ile eşi Selim Soydan 5 Temmuz 1968’den bu yana evliler.

Çift birbirlerini ilk kez Büyükada’da görüp aşık olmuş.

DİLE KOLAY 56 YIL BİR YASTIKTA!

Selim Soydan, takım kampı için gittiği Büyükada’da o dönem Yeşilçam‘ın en genç, en güzel kadınlarından biri olan Koçyiğit’le karşılaşınca kalbi hızla çarpmaya başlamış. Bir daha da yavaşlamamış!

Sıkı bir takip sonucu, ne yapıp edip aklından evliliğin ‘e’si bile geçmeyen Koçyiğit’i nikáh masasına oturmaya razı etmiş.

‘Annen annem, kardeşlerin kardeşlerim olsun. Gel Hülya yuvamızı kuralım’ demiş…

Çift; 5 Temmuz 1968’de nikáh masasına oturmuş. Nikah o kadar kalabalıkmış ki, onlar bile nikáh memurunun karşısına tam bir saat geç çıkmışlar.

Sıcak, yapış yapış bir günde, o kalabalığın arasında bile, gözleri elleri birbirini kaybetmemiş.

Ve o gün bir kez de şahitlerin önünde söz vermişler ömür boyu beraber olmaya…

200’ün üzerinde film ve 10 televizyon dizisinde rol alan usta oyuncu bunlardan bazılarında ise kızı Gülşah Soydan Alkoçlar ile oynamıştı…

Evet bir dönemin çocuk yıldızı, Kemal Sunal’ın minik partneri Güllüşah Hülya Koçyiğit‘in kızı Gülşah Soydan‘dan başkası değil…

1969 yılında dünyaya gelen Gülşah Soydan, henüz 5 yaşındayken Yeşilçam‘ın en beğenilen çocuk yıldızlarından olmuş ama kariyerine 18 yaşında yaptığı evlilik ile bambaşka bir yön vermiştir.

Gülşah Soydan Alkoçlar, 17 Ocak 1988’de Ender Alkoçlar ile evlenmiş ve sonrasında turizmci olmuştur.

Gülşah Alkoçlar şimdilerde kızları Neslişah Alkoçlar Düzyatan ve Aslışah Alkoçlar Demirağ’dan olan 4 torunu ile anneanne olmanın keyifini sürüyor.

Neslişah Alkoçlar 2014 yılında oyuncu Engin Altan Düzyatan ile hayatını birleştirmişti. Çiftin iki çocuğu var…

Aslışah Alkoçlar Demirağ ise 2021 yılında Kaan Demirağ ile nikah masasına oturmuştu. Çiftin iki çocuğu var.

“İSYANIMIN CEZALANDIRILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Hülya Koçyiğit kızının kanseri yenmesini kutlarken kendi hastalığını öğrenmiş! Zor günleri böyle anlatmıştı…

“KENDİ HASTALIĞIMI DAHA ÇABUK KABULLENDİM”

Kızı kansere yakalandığında korkuya kapıldığını belirten Koçyiğit, “Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Büyük bir isyandı benim için. O dönemde, ‘neden evladıma, neden bana değil’ diye isyanlar ettim.

3 yıl sonra ben de kanser oldum. İsyanımın cezalandırıldığını düşünüyorum. Ama evladımın kanser olması benim için çok daha ağırdı. Kendi hastalığımı daha kolay kabullendim. Ama çok şükür ki başarılı tedavi gördü iyileşti” açıklamasını yapmıştı.

Koçyiğit “Erken teşhis olduğu zaman hayat kurtarıyor. Ben de buna bir örneğim. Kızım da bir örnek. Ne yazık ki her ikimiz de buna yakalandık. Ama erken teşhis olduğu için tedaviyle tekrar hayatımıza kavuşabildik” demişti.

12 Aralık 1947 tarihinde İstanbul Kuzguncuk’ta dünyaya gelen Hülya Koçyiğit, eğitim hayatına bale ile başlamıştır. Annesinin desteğiyle Ankara’da bale eğitimi alan Koçyiğit, Lise eğitiminde İstanbul’a yeniden dönmüştür.

Burada İstanbul Şehir Tiyatroları’na kaydolur. Muhsin Ertuğrul’un önerisiyle Ankara Devlet Konservatuvarı’nın yetenek sınavlarına girer ve burada tiyatro eğitimi almaya başlar. Yönetmen Metin Erksan’ın keşfiyle henüz 16 yaşında Susuz Yaz ile kamera karşısına geçer. Büyük bir rolün üstesinden geldiği için kısa sürede her projede aranan isim olur. Güzelliği ve hanımefendiliği ile dikkatleri çeken Koçyiğit, 1968 yılında Fenerbahçe‘de oynayan efsane futbolcu Selim Soydan ile evlenir.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir